ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5897706
*
nr 589 7706
Spegel
Senbarock, höjd: 62
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2009
kl 19:18:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/6 20:53:50
1
3.500 kr
29/6 13:52:02
2
3.600 kr
29/6 14:11:31
2
3.900 kr
29/6 15:12:13
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: 1700-tal barock barockstil senbarock spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
-
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43
-
7095 Spegellampetter
ett par, Trä. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
*
Spegel
nr 589 7706
Spegel
Senbarock, höjd: 62
Utrop: | 4.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/6 20:53:50 | 1 | 3.500 kr |
29/6 13:52:02 | 2 | 3.600 kr |
29/6 14:11:31 | 2 | 3.900 kr |
29/6 15:12:13 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: 1700-tal barock barockstil senbarock spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20 -
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43 -
7095 Spegellampetter
ett par, Trä. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28